فولاد پارس ایرانیان پویش فولاد پارس ایرانیان
09124058055

فولاد CK30

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
کد کشور
کد کشور را انتخاب کنید.
استاندارد
استاندارد را انتخاب کنید.
درصد کربن
درصد کربن را انتخاب کنید.
درصد منگنز
درصد منگنز را انتخاب کنید.
تعداد
نوع
  • {{value}}
مشاهده ی قیمت روز
کمی صبر کنید...
فهرست مطالب:

قیمت میلگرد Ck30

اگر در صنایعی مانند ساخت و ساز یا خودروسازی فعالیت کرده باشید، احتمالا با میلگردها آشنایی دارید. این قطعات فولادی مقاومت زیادی به سازه موردنظر اضافه کرده و می‌توانند قطعات دیگر را به یکدیگر متصل کنند. میلگردهای معمولی از فولاد غیر آلیاژی ساخته می‌شوند. این فولادها از آهن و کربن تشکیل می‌شوند. نوع دیگری از فولاد وجود دارد که علاوه بر عنصر ذکر شده از عناصر دیگری هم در تولید آن‌ها استفاده می‌شود که به آن آلیاژ می‌گویند. این میلگردهای آلیاژی با توجه به میزان مقاومتی که دارند در بسیاری از صنایع کاربرد دارند. یکی از انواع آن‌ها میلگرد سیکا است که درصد کربن متفاوت‌تری نسبت به میلگردهای دیگر در آن به کار رفته است. در ادامه به معرفی یکی از انواع آن یعنی میلگرد ck30 خواهیم پرداخت.

خرید میلگرد ck30

اگر قصد خرید  ck30 steel را برای صنایع موردنظر خود دارید، می‌توانید از طریق تماس با کارشناسان ما از قیمت گرد ck30 بروز اطلاع پیدا کنید. علاوه بر مراجعه حضوری به فروشگاه‌ها جهت فروش میلگرد ck30، می‌توانید از طریق تماس تلفنی نیز میلگرد موردنظر خود را سفارش دهید. برای سفارش کافی است با شماره تلفن درج شده در سایت تماس بگیرید و گرید و تعداد موردنظر خود را بگویید. بعد از گرفتن سفارش و تعیین قیمت فروش میلگرد آلیاژی سیکا 30، در اسرع وقت میلگردهای شما با بسته بندی مناسب به آدرس گفته شده ارسال خواهند شد. همچنین برای خرید میلگرد ck45 به صفحه ی خرید میلگرد ck45 مراجعه نمایید.

خرید میلگرد ck30

قیمت میلگرد ck30

با این که جز میگلردهای پر فروش به شمار می‌رود، اما معمولا قیمت ثابتی ندارد. این امر بدین دلیل است که نوسانات ارزی روی قیمت آن تاثیر می‌گذارد و ممکن است در یک مقطع زمانی کوتاه قیمت میلگرد ck30 دوبرابر شود. بیشتر فروشندگان آن را از خارج از کشور وارد می‌کنند. هزینه حمل و نقل نیز روی قیمت نهایی قیمت میلگرد فولادی  ck30تاثیرگذار خواهد بود.

اگر قصد خرید میلگرد ساده ck30 را دارید، باید در همان لحظه اقدام به خرید کنید چرا که ممکن است در آینده دچار افزایش قیمت شود. معمولا فروشندگان در خرید عمده تخفیف زیادی اعمال می‌کنند. در نتیجه، سعی کند که میلگردهای موردنیاز خود را به صورت عمده خریداری کنید. قیمت میلگرد ck30 ساده به عوامل دیگری مانند سایز میلگرد ck30، ضخامت و تعداد هم بستگی خواهد داشت. هر چه ضخامت ین میلگرد بیشتر باشد، قیمت ck30 نیز بیشتر خواهد بود. برای اطلاع از قیمت روز میلگرد ck30 با ما تماس بگیرید. همچنین لیست قیمت میلگردck30 قابل مشاهده خواهد بود.

برای اطلاع از قیمتها و خرید انواع میلگرد آلیاژی به صفحه خرید میلگرد مراجعه نمایید. 

 

فولاد کربنی چیست؟

زمانی که در تولید فولاد، کربن اصلی‌ترین و مهم‌ترین آلیاژ آن باشد، به این فولاد، فولاد کربنی می‌گوییم. به طور کلی میزان درصد موجود کربن در فولادها به شکل زیر است:

  • میزان کربن کمتر از0.2 درصد
  • میزان کربن بالاتر از 0.5 درصد
  • میزان کربن بین 0.5

این فولادها به طور کلی در حالت نرمالیزه به کار می‌روند، اما قابلیت استفاده در حالت سخت کاری را نیز دارند.

میلگرد CK یا سیکا چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

فولادها از لحاظ شیمیایی به دو دسته غیر آلیاژی و آلیاژی تقسیم می‌شوند. به طور کلی، فولاد از کربن و آهن ساخته می‌شود و اگر عنصر دیگری را در ترکیبات آن به کار ببرید به فولاد آلیاژی تبدیل می‌شود که به نسبت میزان ترکیبات مقاومت آن افزایش خواهد یافت.

این نوع فولادها معمولا از آلیاژ تهیه می‌شوند و در صنایع زیادی از جمله ساخت و ساز کاربرد دارند. فولاد به خودی خود دارای استحکام زیادی است، اما با افزودن برخی از آلیاژها خواص فولاد موجود بهبود داده می‌شود و به فولاد یا میلگرد ck تبدیل می‌شود. با بهبود پیدا کردن خاصیت این فولاد مقاومت آن در برابر ساییدگی، خوردگی و زنگ زدن بالا می‌رود. فولاد ck یکی از فولادهای آلیاژی بهبود یافته است که در گریدهای مختلفی به فروش می‌رسد.

اکثرا این فولاد به صورت ورق و میگلرد تولید می‌شود که به نام ورق یا میگلرد ck شناخته می‌شود. این میلگردها از ترکیب فلزهای مختلفی مانند نیکل، کروم، منگنز، وانادیم و کربن تشکیل می‌شوند. میزان هر یک از این ترکیبات می‌تواند متفاوت باشد که در نتیجه گریدهای مختلف میگلرد ck را به وجود می‌آورند. میزان کربن به کار رفته در هر گرید نام آن را مشخص می‌کند. یکی از بهترین میگلردها میلگرد ck30 است که ویژگی‌های مختلفی دارد. در ادامه مطلب به این ویژگی‌ها به طور کامل اشاره خواهیم کرد.

میلگرد ck30-فولاد پارس ایرانیان

فولاد CK30 را بیشتر بشناسید

یکی از انواع میگلردها که از فولاد  آلیاژی تشکیل شده است، میلگرد ck30  است که بعد از میلگرد ck45 جز رایج‌ترین میلگردها در صنعت ساخت و ساز قرار می‌گیرد. این میلگرد دارای 0.30 کربن است که به همان اسم نام گذاری می‌شود. منگنز و سیلیسیم از دیگر عناصر به کار رفته در آن هستند که قادر هستند مقاومت آن را تا حد بسیار زیادی بالا ببرند.

برخی از قطعات در ساختمان‌ها در معرض تنش زیادی قرار می‌گیرند. به دلیل داشتن استحکام و مقاومت کششی بالا می‌توان از فولاد  ck30 در این قطعات استفاده کرد. این میلگرد بر اساس استاندارد آمریکا به نام 1030 ساخته می‌شود. روش تولید آن معمولا به صورت القایی یا سخت کاری شدن به وسیله شعله است که به استحکام آن می‌افزاید. تنها عیبی که دارد مربوط به استفاده کم کروم است که آن را در برابر زنگ زدگی و خوردگی کمی آسیب پذیر می‌کند. به دلیل قیمت کم کربن، استفاده از این میلگرد زیاد است و هر چه درصد کربن آن بیشتر باشد، استحکام این میلگرد فولادی نیز بالاتر خواهد رفت.

فرایند تولید میلگرد ck30 متفاوت‌تر از فولادهای غیر آلیاژی است. برای تولید آن در ابتدا هر عنصری را که بخواهند به آن اضافه کنند دقیق اندازه می‌گیرند و وقتی اندازه گیری به اتمام رسید، همه آن‌ها را به همراه آهن مذاب اضافه می‌کنند. سپس به مرحله ریخته گری می‌رسند که باید آن‌ها را به شکل دلخواه دربیاورند. وجود کروم در این ترکیبات باعث می‌شود که میلگرد فولادی ck30 در برابر زنگ زدن مقاوم شود. همان طور که گفتیم میلگرد ck30 از این ویژگی برخوردار نیست.

چه ترکیباتی در فولاد سیکا به کار رفته است؟

همان طور که می‌دانید فولاد سیکا ck30 از آلیاژ با ck30 material مختلفی تشکیل شده است که به شرح زیر هستند:

  • کربن

مهم‌ترین و بیشترین متریال ck30 در این آلیاژ کربن است که ویژگی اصلی فولاد سیکا یعنی استحکام آن را تامین کند. وجود کربن می‌تواند آب کار ی فولاد را ممکن سازد. اگر میزان این ماده در فولاد کمتر از 0.2 باشد، آبکاری آن امکان پذیر نخواهد بود.

  • فسفر

فسفر با استفاده از آهن می‌تواند فسفید آهن تشکیل دهد. اگر آهن آلفا باشد، اکسید آهن fe3p و اگر گاما باشد، fe2p تشکیل خواهد شد. این عنصر می‌تواند گسیختگی و میزان الاستیک را تا حد زیادی افزایش دهد. در مقابل، خاصیت پلاستیسیته را کاهش خواهد داد.

  • منگنز

میزان منگنز استفاده شده در فولاد معمولا بین 0.5 تا 0.8 درصد است و می‌تواند میزان اکسیژن زدایی زیادی را ارائه دهد. وقتی که آن را با گوگرد ترکیب می‌کنید، به راحتی سولفید منگنز را تشکیل می‌دهد. در نتیجه از ترکیب شدن آن با آهن جلوگیری خواهد کرد. اگر میزان منگنز موجود در ترکیبات فولاد زیادتر باشد، باعث درشت شدن دانه‌های آن خواهد شد.

مشخصات فنی میلگرد Ck30

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که ویژگی‌های  ck30 چیست؟ مانند دیگر گریدهای میلگردck، این دسته هم مشخصات مختلفی دارد که آن‌ها را شرح می‌دهیم. سطح مقطع این نوع میلگرد می‌تواند به دو شکل مربع و گرد ck30 باشد. علاوه بر آن به شکل ورق فولادی نیز تهیه می‌شود، اما ضخامت میلگرد ck30 چیست؟ ضخامت آن‌ها از یک میلی متر به بالا تعیین می‌شود.

دمای آهنگری آن هنگام تولید تا 110 درجه سانتی گراد می‌رسد. از دیگر مشخصات ck30، دمای سختی آن است که از 820 تا 860 سانتی گراد تعیین می‌شود. این میلگرد به دلیل داشتن مقدار مناسب کربن، قابلیت جوشکاری خوبی دارد. تمامی ویژگی‌های فولاد ck30 مهم هستند و حتما هنگام خرید آن باید به آن‌ها دقت کنید.

انواع و کاربرد Ck30

Ck30 چه کاربردهایی دارد؟ با توجه به قیمت مناسبی که دارد از آن در صنایع ساخت و ساز، پتروشیمی و خودروسازی استفاده می‌شود. همچنین علاوه بر صنایع، از این میلگرد در ساخت وسایل و ابزارهایی مانند چاقو، چکش و انبردست استفاده خواهد شد. شاید فکر کنید که این میلگرد به شکل سطح مقطع در همه کاربردها به کار می‌رود، اما معمولا این فولاد به صورت ورق، تسمه و میلگرد تولید خواهد شد.

شما می‌توانید از این میلگرد در تیغه‌های بیل مکانیکی و قالب‌های کمکی که در معرض سایش جدید قرار دارند، استفاده کنید. از جمله کاربرد و ویژگی ck30 می‌توان به چرخ دنده، مخازن ضد سایش، ابزارهای مورد نیاز کشاورزی، شافت‌ها، غلطک های صنعتی و مهندسی مکانیک اشاره کرد. با توجه به مقاومت زیادی که دارد، تمامی قطعاتی که نیاز به چقرمگی بالا دارند، توسط این نوع میلگردفولاد ساخته می‌شوند. برخی از پین‌ها به تحمل بار و ضربه نیازمند هستند، یعنی باید مقاومت بالایی داشته باشند که از این میلگرد در ساخت آن‌ها استفاده خواهد شد. این مورد نیز یکی از کاربرد ck30  خواهد بود.

انواع این میلگرد با توجه به میزان ضخامت و طول آن تعیین می‌شود. اگر قصد خرید آن را داشته باشید، در سایت یا فروشگاه مد نظر انواع آن را مشاهده خواهید کرد که بسته به نیاز خود می‌توانید آن را تهیه کنید.

نحوه محاسبه وزن میلگرد ck30

همه گریدهای فولاد گرد ck30 دارای وزن‌های مختلفی هستند که باید برای محاسبه آن‌ها از روش خاصی استفاده کنید. قیمت میلگرد ck30  ساده تا حد زیادی به میزان وزن میلگرد ck30 وابسته است. اگر قصد محاسبه وزن میلگرد موردنظر را دارید، می‌توانید از فرمول محاسبه وزن میلگرد ck30 استفاده کنید:

وزن کلی= وزن مخصوص* حجم

اگر برای محاسبه حجم مشکل دارید، می‌توانید سطح مقطع را در طول ضرب کنید که فرمول آن به شکل زیر خواهد بود:

وزن= وزن مخصوص * عرض* طول* قطر یا ضخامت

جدول ترکیبات شیمیایی میلگرد ck30

در این میلگرد ترکیبات شیمیایی به کار رفته است که اطلاعات فنی و آنالیز شیمیایی ck30 را در ادامه مشاهده خواهید کرد:

منگنز
65%
سلیسیم
4%
نیکل
4%
کربن
30%
کروم
4%
مولیبدن
1%


سخن پایانی

میلگردها مصالح بسیار مهمی در صنایع مختلف به حساب می‌آیند. اکثر افراد میلگردها را در ساخت وساز به کار می‌برند، غافل از این که آن‌ها کاربردهای زیاد دیگری دارند. اگر به دنبال میل‌گردهایی با استحکام بالا هستید، بهتر است از میلگرد ck30 استفاده کنید که از فولاد آلیاژی تهیه شده است. این نوع میلگرد می‌تواند به قطعات مختلف در صنایع‌های متعدد استحکام زیادی وارد کند و آن‌ها را از جنبه‌های مختلف بهبود ببخشد. قیمت روز فولاد ck30 را می‌توانید در سایت‌های مختلف مشاهده کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...

سوالات متداول

خرید چگونه صورت میگیرد؟
جهت رفاه حال مشتریان هم بصورت حضوری و بصورت غیر حضوری
پس از خرید، بار پس از چه مدت بدست مشتری میرسد؟
بستگی به شرایط دارد. در حالت عادی در مدت یک الی سه روز، بار بدست مشتری میرسد.
فروش بصورت عمده یا ظرفیتی انجام میشود یا خرده فروشی هم دارید؟
جهت رفاه حال مشتریان، هر دو مورد انجام میشود.
هزینه ی حمل بار چگونه است؟
هزینه بعهده ی مشتری میباشد و با استعلام از باربری به قیمت روز محاسبه میشود.
فروش نقدی است یا اقساط هم کار میکنید؟
بعلت نوسانات شدید بازار، فروش بصورت نقدی میباشد. اما قابل مذاکره میباشد. تماس بگیرید.
قیمت محصولات در چه ساعتی از شبانه روز مشخص میشود؟
بصورت روزانه و در حدود ساعت 1 بعد از ظهر، مشخص میشود.
بهترین مکان ذخیره‌سازی برای فولاد پس از خرید چیست؟
فولاد را در منطقه خشک و خوب تهویه شده ذخیره کنید، بهترین اقدامات ذخیره‌سازی را اجرا کنید تا از خوردگی جلوگیری شود.

آیا ممکن است خرید فولاد را به صورت آنلاین انجام دهم؟
بله بازرگانی پویش فولاد پارس ایرانیان، با اعتبار، ارائه خدمات خرید فولاد آنلاین را فراهم می‌کند، که مشتریان میتوانند با اطمینان کامل، خریدی راحت و بدون دردسر داشته باشند.

آیا در خرید فولاد اقدامات ایمنی خاصی وجود دارد؟
با خرید از ما اطمینان حاصل کنید که حمل و نقل ایمن انجام میشود و کیفیت را هنگام تحویل چک کنید.

از چه خطاهای متداولی در هنگام خرید فولاد باید اجتناب شود؟
از نقض گواهی‌نامه‌های کیفیت، اشتباه محاسبه مقدار و نادیده گرفتن نظرات تأمین‌کنندگان در خرید فولاد اجتناب کنید.
آیا در خرید فولاد از بازرگانی پویش فولاد پارس ایرانیان، اقدامات محافظت از محیط زیست انجام میشود؟
بله! روش کار این بازرگانی به گونه ای است که بدون کم شدن کیفیت، اثرات زیست محیطی را کاهش می‌دهد.